URBAN

Kanto Audio - Як отримати бездоганно налаштовану акустичну систему?


Завдання із зірочкою
Уяви – тобі нарешті доставили спікери, про які ти так невтомно читав і котрі ти так довго очікував. Ти нетерпляче відкриваєш коробку і швиденько влаштовуєш спікери на перше-ліпше місце. Підключаєш їх, ставиш улюблений трек…і посмішка повільно зникає з обличчя у міру прослуховування. Де усі баси? Чому вокал такий брудний? Це ж хай енд, хіба він має так звучати? Звук зовсім не такий, як розповідали у відгуках!
Яким може бути рішення?
Запам’ятай: місце розташування динаміків дуже важливе і безпосередньо впливає на їх звучання. Розмір і форма твоєї кімнати, матеріали в ній та навіть твоє положення щодо динаміків впливають на те, як ти сприймаєш звук. У кожній кімнаті є найкраще місце для акустики, і мета цього гайда — допомогти тобі знайти таке місце, яке забезпечить рівномірний відгук низьких частот, повне звучання середніх частот і кришталево чисті високі частоти.
Якщо ти якось вже цікавився питанням налаштування динаміків і переглядав гайди, то знаєш, що існує багато правил (і часто чисто математичних), котрі мають допомогти у пошуку ідеального положення спікерів. Але ми вважаємо, що це все не повинно бути настільки складно.

Почни зі своєї кімнати
Уважно подивися на форму своєї кімнати. Твоя задача - розмістити динаміки якомога ближче до коротких стін, аби звук поширювався по усій кімнаті. Між колонками та власне стіною добре було б мати щонайменше 1 метр відстані. Це потрібно, щоб вирівняти тони верхніх басів, які можуть змусити твої спікери звучати «кислотно».
Сформуй трикутник
Відкриємо секретик: розміщення динаміків у формі трикутника відносно місця, де ти зазвичай слухаєш музику, забезпечить твоїм вухам повне стерео звучання. А якщо вийде зробити відстані між кожною з трьох «точок» трикутника рівними за довжиною, то буде взагалі вогонь. Також зверни увагу, що краще не розташовувати твоє місце чітко в середині кімнати, оскільки це може призвести до нерівномірної реакції низьких частот: деякі ноти будуть занадто гучними, а деякі - занадто тихими.
Розглянь підставки для колонок
Не забувай, що звук набуває характеристик поверхонь, о котрі він вдаряється, і твої динаміки неминуче будуть відбиватися від поверхні, на котрій вони розташовані. Підставки для динаміків – чудовий спосіб уникнути реверберації, оскільки вони ізолюють спікери від поверхонь, котрі можуть спричиняти небажані відбиття звуку та шуми. Підставки повинні бути важкими та добре зібраними. Підставки низької якості можуть гриміти та неправильно гасити динаміки, що може лиш посилити проблеми, яких ти намагаєшся уникнути.
Для справжньої high-end чистоти та чіткості звуку дуже важливо розташувати динаміки на одному рівні з вухами, у чому також допоможуть підставки. Це актуально як для домашнього кінотеатру, так і настільних систем – завжди тримати їх на рівні вух та ізольованими від навколишнього середовища.
Більшість активних пар спікерів мають активний і пасивний динаміки. Зазирни в інструкцію, щоб дізнатися, котрий динамік відтворює правий і лівий канал. Колонки Kanto відтворюють лівий канал через активний динамік. Тому важливо завжди розміщувати активний динамік Kanto ліворуч від установки, аби запобігти інверсії лівого та правого каналів.

Фінальні штрихи для крутого саунду
Після того, як ти розібрався з правильним розташуванням та положенням своїх колонок у зоні прослуховування, тобі залишається перевірити, як вони звучать тепер, і провести остаточні налаштування.
• Постав свою улюблену пісню – ту, яку ти дуже добре знаєш.
• Посунь обидва динаміки на кілька дюймів до зони прослуховування (де ти сам знаходишся) та уважно послухай. Продовжуй пересувати спікери, поки пісня не перестане звучати добре. Постав на паузу та перемісти динаміки до місця, де пісня звучала найкраще. Можливо, тобі доведеться перемістити колонки ближче до стіни, щоб отримати найкращий звук - все залежить від кімнати.
• Тепер повторімо цю вправу з кутом нахилу динаміків. Почни з положення колонок перпендикулярно стіні. Далі повільно обертай їх до середини кімнати, доки пісня не почне звучати приглушено, а потім повертай назад, аж поки не будеш задоволений якістю звуку.
Усе, готово – можеш нарешті сісти у своє крісло, розслабитися та насолоджуватися улюбленими треками!